Zakład ABM Greiffenberger Polska, który ruszy jesienią w lubelskiej podstrefie, już prowadzi rekrutację na nowe stanowiska pracy.  

ABM Greiffenberger Polska to niemiecka spółka będąca światowym liderem w dziedzinie rozwiązań napędowych. W lubelskiej podstrefie niebawem otwiera swój nowy zakład i w związku z tym już teraz szuka pracowników. Łącznie firma chce utworzyć 120 miejsc pracy.

Rekrutacja już trwa. Poszukiwani są zarówno pracownicy szczebla podstawowego, jak i kierowniczego. Zatrudnienie znajdą również specjaliści. Można aplikować na stanowiska do działu promocji i montażu, kontroli jakości i bezpieczeństwa pracy, magazynowania i pakowania oraz do działów handlowych, czyli controllingu, księgowości finansowej, kadr i techniki informacyjnej. Istotną informacją jest to, że wszyscy przyszli pracownicy ABM zostaną przeszkoleni w siedzibie spółki w Niemczech, aby zdobyć odpowiednie przygotowanie, potrzebne do wykonywania indywidualnych zadań, a także zarządzania w lubelskim zakładzie.

Nowy zakład ABM w lubelskiej podstrefie ma ruszyć w ostatnim kwartale tego roku. Będzie to pierwszy oddział tej firmy znajdujący się poza granicami Niemiec. W tej chwili trwają przygotowania do przeniesienia do Lublina niektórych etapów produkcji oraz montażu silników elektrycznych i motoreduktorów. Hale produkcyjne i budynki biurowe zostaną wynajęte w kompleksie Wikana Biznes Park w Podstrefie Lublin.