Galeria Olimp jest największym lubelskim centrum handlowym, które wciąż się rozbudowuje. Galeria zadebiutowała w październiku 2000 roku przy Al. Spółdzielczości Pracy 34. Pierwszy obiekt liczył 10 600 metrów kwadratowych powierzchni. Teraz ta liczba zwiększy się dziesięciokrotnie.

W ubiegłym roku spółka Transhurt rozpoczęła inwestycję rozbudowy Galerii Olimp. Realizowany projekt zakłada powstanie nowej, trzykondygnacyjnej i liczącej 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni części kompleksu wraz z multipleksem kinowym. Pojawi się tam wiele nowych sklepów, również tych które do tej pory nie były obecne na rynku lubelskim. W sumie po rozbudowie w Galerii pojawi się 110 tys. mkw. powierzchni.

Prace nad przebudową obiektu trwają od października 2012 roku. Na obecnym etapie realizowane są stropy i ściany nośnie na poziomie I piętra, w najbliższym czasie rozpoczną się prace nad najwyższą kondygnacją i pokryciem dachowym. Konstrukcja budynku w stanie surowym wybudowana zostanie do końca marca 2013 roku. Prace instalacyjne i wykańczanie wnętrz w obiekcie potrwają do czwartego kwartału 2013 roku, kiedy to planowane jest otwarcie piątej już części kompleksu.

Spółka Transhurt planuje również rozpoczęcie i zakończenie przebudowy najstarszej części projektu. Przebudowa tej części kompleksu handlowego będzie polegała na ujednoliceniu standardu oraz fasady i wnętrz całości obiektu. Celem inwestora jest także poprawa funkcjonalności komunikacyjnej w ramach całości Galerii Olimp. Do przebudowywanej części obiektu planowane jest wprowadzenie nowych, wielkopowierzchniowych sklepów. Część z nich w formacie dwukondygnacyjnym. Planem inwestora jest wprowadzenie do Galerii Olimp marek, których nie ma jeszcze w Lublinie. Dopełnieniem oferty oraz jej wyróżnikiem będą także sklepy multibrandowe prowadzone przez lokalnych operatorów, które są bardzo popularne wśród klientów Galerii Olimp.

Spółka Transhurt we współpracy z wyłącznym agentem – firmą Colliers rozpoczęła już proces komercjalizacji nowego, północnego skrzydła Galerii Olimp oraz przebudowywanej, południowej części Galerii. Prowadzone są rozmowy z wielkopowierzchniowymi najemcami z takich branż jak m.in. odzieżowa, obuwnicza oraz drogeryjna. Celem komercjalizacji jest wprowadzenie do obiektu jak największej liczby marek, które jeszcze nie funkcjonują na rynku lubelskim oraz które będą atrakcyjne dla klientów.