Łódzka SSE zbliża się wielkimi krokami do końca rewitalizacji XIX-wiecznej fabryki Ludwika Grohmana. Powstaną tam nakładem 16 mln złotych nowoczesne powierzchnie biurowe.

W kwietniu 2013 roku planowane jest otwarcie zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryki Ludwika Grohmana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi, ogłosił prezes Łódzkiej SSE, Tomasz Sadzyński, podsumowując osiągnięcia Strefy w 2012 roku.

W obiekcie znajdą się nowoczesne powierzchnie biurowe pod wynajem, sala konferencyjna oraz siedziba Strefy.

Pofabryczny zespół budynków przy ulicy Tymienieckiego na Księżym Młynie pochodzi z XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Większość z budynków była już w bardzo złym stanie technicznym, a ich renowacja rozpoczęła się w grudniu 2011 r.

Rewitalizacja fabryki obejmuje renowację istniejących budynków, nadbudowę kondygnacji w dwóch jego fragmentach oraz dobudowę nowego budynku, który będzie kontynuacją częściowo zrealizowanego projektu budowy kotłowni z 1938 roku.

W odrestaurowanym budynku znajdą się: sala konferencyjna na 250 osób, mniej więcej tysiąc m. kw. powierzchni biurowych pod wynajem oraz biura ŁSSE. Wartość projektu (bez wyposażenia) przekroczy 16 mln zł i jest finansowana ze środków własnych Strefy.