W rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times), Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest czwartą specjalną strefą ekonomiczną w kategorii Top 10 Zones Globally i jedyną z Polski w tym gronie. Strefa otrzymała również tytuł najlepszej w Europie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Ranking fDi Free Zones of the Year 2018 to jedyne na świecie zestawienie i porównanie działalności specjalnych stref ekonomicznych, agencji rządowych i innych instytucji otoczenia biznesu tworzone przez niezależnych ekspertów biznesowych.

– To ogromne wyróżnienie dla Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a tym samym i dla Polski – podkreśla Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Potwierdzenie, że przyjęty przez rząd kierunek zmian w polityce inwestycyjnej, przynosi pozytywne rezultaty. Jestem przekonana, że w kolejnych rankingach, dzięki zmianom wprowadzonym w ustawie o wspieraniu nowych inwestycji, równie dobre miejsca będą zajmować pozostałe Strefy z Polski, a Łódzka będzie jeszcze wyżej. Liczymy na podium.

Za nowe usługi dla biznesu i łączenie potencjału startupów z doświadczeniem korporacji, w tym inwestorów ŁSSE, poprzez akcelerator Startup Spark, jury fDi nagrodziło ŁSSE nagrodą redakcyjną „Innovation Award”. – Wiele projektów stworzonych we współpracy startupów z korporacjami szybko weszło w fazę komercjalizacji wdrażając na rynek produkty i usługi, rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0, sztucznej inteligencji, gamifikacji, bezzałogowych statków powietrznych oraz e-commerce i rozwiązań dla wewnętrznych potrzeb organizacji – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A.

– To historyczna chwila. Nasze wysiłki skutkujące tym, że nadążamy za obecnymi trendami i przewidujemy przyszłe zostały dostrzeżone i docenione. – Zdiagnozowaliśmy, że nie wystarczy skutecznie pozyskiwać inwestycji, dlatego dostarczamy bardziej kompleksowe usługi dla biznesu. Odpowiadamy na zapotrzebowanie nowoczesnego rynku pracy. Współdziałające z ŁSSE firmy poszukują pracowników do wykonywania zadań przy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, czyli fachowców z dziedziny automatyki i robotyki. Taki kierunek kształcenia występuje obecnie tylko na uczelniach. Dlatego we współpracy firmami Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics oraz pod naukowym patronatem Politechniki Łódzkiej otwieramy Technikum Automatyki i Robotyki odpowiadające na te potrzeby. – komentuje Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

– Wszystkie wyróżnienia i tytuły to efekt pracy całego zespołu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, naszej determinacji i szerokich horyzontów w patrzeniu na biznesową, w tym technologiczną teraźniejszość oraz przyszłość – mówi Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A.