Na działce przy ul. Piotrkowskie 155 w Łodzi powstanie hotel Hampton by Hilton. Sieć Hilton Worldwide podpisała w tej sprawie umowę franczyzy z firmą VHM Hotel Management, należącą do Satoria Group. Drugi hotel sieci Hilton otworzy się ponad dwa lata.

Hampton by Hilton będzie częścią wielofunkcyjnego kompleksy i będzie posiadał 149 pokoi. Na parterze i pierwszym piętrze powstaną lokale usługowe, w większości restauracje.  Obok hotelu stanie biurowiec klasy A, o pow. 21 tys. mkw. Na razie inwestor projektu wystąpił o pozwolenie na budowę. Prace budowlane mają ruszyć w marcu 2016 roku. Łączna wartość inwestycji to 165 mln złotych.

- Działkę przy ul. Piotrkowskiej 155 posiadamy od kilku lat i w między czasie koncepcja jej zagospodarowania zmieniała się kilkukrotnie. Obecnie działka jest w trakcie podziału. Przy tym projekcie współpracujemy z miastem, któremu jesteśmy wdzięczni za świetną współpracę - powiedział George Mula, prezes firmy Integrated Finance Group Sp. z o. o. i dyrektor spółki Bacoli Properties, właściciela terenu.

W Polsce funkcjonuje 7 hoteli sieci Hampton by Hilton. Dwa lata temu w Łodzi otworzono inny hotel należący do Hilton Worldwide - DoubleTree by Hilton.