Łódzki Obszar Metropolitalny daje ogromną szansę na ściągnięcie na obszar metropolii inwestycji związanych z produkcją przemysłową. Oferta przygotowana przez ŁOM oraz Biuro Obsługi Inwestora UMŁ trafi do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w celu przedstawienia oferty terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w aglomeracji łódzkiej. Biuro Obsługi Inwestora UMŁ przedstawi ponad 600 ha terenów, gdzie są oferty nawet do150 hektarów w całości.

- Warto pokazać, że Łódź to nie tylko samo miasto, ale również okolice. Wcześniej również były pokazywane inwestorom pobliskie tereny, by nie wyjeżdżali do innego miasta, co nam się udawało - powiedział Marek Cieślak, wiceprezes Zarządu Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

Nieruchomości, które będą pokazywane zlokalizowane są między innymi w: Łodzi, w Brójcach, Rzgowie, Koluszkach, Brzezinach, czy Ozorkowie. Wszystkie oferty zostały przygotowane wspólnie przez pracowników BOI oraz gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego. Najczęściej są to tereny uzbrojone lub w krótkiej perspektywie zostaną uzbrojone.

Oferta jest głównie skonstruowana dla branży centrów usług, która rozwija się bardzo dobrze w Łodzi. Miasto podjęło również decyzję o zaprezentowaniu oferty na Międzynarodowych Targach Nieruchomości w Cannes.