Hawkeye i OSTC to kolejne marki, które w ostatnim czasie dołączyły do grona najemców budynku biurowego Łódź 1, znanego wcześniej jako Infosys BPO Poland. Firmy zajmą łącznie ponad 1 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W obydwu transakcjach nowych najemców reprezentował zespół Jones Lang LaSalle, zaś właściciela budynku – eksperci z ramienia Knight Frank. 

Budynek Łódź I (wcześniej znany jako siedziba firmy Infosys BPO Poland) oferuje ok. 6 500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum, przy skrzyżowaniu jednej z głównych arterii miejskich- Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza.

Hawkeye, międzynarodowa firma ze sektora usług dla biznesu, dostarczająca zaawansowane rozwiązania marketingowe i IT, współpracująca z wiodącymi globalnymi dostawcami nowoczesnych technologii (Microsoft, Cisco, HP czy Fujitsu), zajmie ok. 755 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Kolejnym najemcą, który zadecydował o utworzeniu swojego oddziału w budynku przy al. Piłsudskiego 22, jest OSTC Poland. OSTC jest globalną firmą tradingową, specjalizującą się w handlu produktami z większości klas aktywów na największych światowych giełdach. Firma ta wynajmie ponad 330  mkw. Z kolei, w marcu swoją decyzję o dołączeniu do grona najemców budynku Łódź 1 ogłosiła międzynarodowa firma doradcza – KPMG.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że firmy Hawkeye i OSTC wybrały Łódź 1 na swoją siedzibę. W kilka miesięcy po opuszczeniu budynku przez poprzedniego najemcę obiekt jest już w ok. 1/4 wynajęty, a nowi najemcy wprowadzili się już do biurowca. Jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi firmami i wszystko wskazuje na to, że wkrótce powiększymy grono najemców - Paweł Lothammer, Associate Director, Agencja Komercyjna Knight Frank.

- Głównym motorem rozwoju rynku biurowego w Łodzi są firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zarówno rozpoczynające swoją działalność w mieście, jak te decydujące się na rozszerzenie skali swoich operacji, a co za tym idzie, poszukujące większej, nowoczesnej, elastycznej powierzchni, zapewniającej wysoki komfort użytkowania i możliwość dalszego rozwoju struktur. Dobrym przykładem takiej relokacji jest właśnie firma Hawkeye - dodaje Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, Jones Lang LaSalle.

Z danych Jones Lang LaSalle wynika, że firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zajmują już ponad 80 000 mkw. powierzchni biurowej w Łodzi. Obecnie, całkowite zasoby biurowe w Łodzi wynoszą ok. 250 000 mkw.