Związek Liderów Sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce (ABSL), największa organizacja branżowa, zrzeszająca ponad 55 zagranicznych inwestorów w kraju ocenia, że inwestorzy branży small scale chemistry (SSC), outsourcingu (BPO) i IT polubili Łódź.

Aktualnie w Łodzi działa 37 branżowych centrów biznesowych. Między innymi są to Kobica, Rule Financial, Fujitsu Technology Solutions, Ericpol Telecom, BMS, INTERsoft, AMG.net, Accenture, Transition Technogies, TomTom, Comarch, MakoLab, ABB, Teleca, LSI, Cybercom, ZETO, Agreeya i BSH.

Położony w centrum kraju, znaczący ośrodek akademicki, posiadający nowoczesne lotnisko, oferujący stosunkowo niskie koszty pracy, konkurencyjne ceny wynajmu zróżnicowanych powierzchni biurowych - także w nowych biurowcach o wysokim standardzie. Władze miasta twierdzą, że od lat konsekwentnie wspierają rozwój tego sektora usług i poszukujące nowych inwestorów. Uczelnie wyższe czynnie zaangażowane w ten proces, na przykład Uniwersytet Łódzki otworzył podyplomowe studium.

Organizacja i zarządzanie centrum usług wspólnych BPO, które kształci osoby specjalizujące się w nowoczesnych, rzadkich dziedzinach biznesowych. Łódź zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby absolwentów kierunków informatycznych. W branży nowoczesnych usług biznesowych szczególnie cenna jest dobra znajomość języków obcych - niektóre centra wykonują operacje w prawie 30 językach. Łódzkie uczelnie publiczne wprowadziły programy stypendialne zachęcające do nauki mniej popularnych języków. Istnieje też unikatowy w skali kraju program stypendialnym „Młodzi w Łodzi”.

Warunki oraz sprzyjający klimat miasta zachęcają do inwestowania, co potwierdzają dane z ostatniego raportu ABSL. W latach 2009-2011 w Łodzi wzrosło zatrudnienie w branży BPO - teraz zatrudnionych w tym sektorze jest ponad 10 tys. osób. Tym samym aglomeracja łódzka ulokowała się w pierwszej piątce najatrakcyjniejszych w kraju lokalizacji pod inwestycje zagraniczne BPO. W listopadzie 2011 odnotował to „Financial Times”,opisując łódzkie osiągnięcia w tej branży.

- Praktycznie stajemy się liderem na polskim rynku BPO i co najważniejsze, kolejne inwestycje z tej branży pokazują, że to jeszcze nie koniec - twierdzi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.