Ponad 300 przedstawicieli świata biznesu, ekonomistów i polityków wzięło udział w Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczym, które 23 września, odbyło się w Zgorzelcu.

Podczas spotkania, uczestnicy poznali między innymi plany Ministerstwa Gospodarki, Zgorzelca i Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dotyczące rozszerzenia LSSE o ponad 70 ha terenów inwestycyjnych znajdujących się na terenie gminy miejskiej Zgorzelec. Wszystko po to, aby stworzyć wyjątkową ofertę dla lokowania biznesu w świetnie skomunikowanym, przygranicznym rejonie tej części Dolnego Śląska.

Zgorzelecka Rada Miasta już jakiś czas temu podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na objęcie granicami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gruntów ANR położonych w granicach gminy, przy międzynarodowym szlaku komunikacyjnym – trasie E40, blisko autostrady A4, dróg krajowych nr 30 i 94 oraz w najbliższym sąsiedztwie Niemiec.

Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Rafał Jurkowlaniec dobrze ocenia ten projekt, dostrzegając w tej lokalizacji wiele atutów:

- Rozległa sieć połączeń komunikacyjnych, wyspecjalizowane kadry, przyjazny samorząd i teren objęty granicami strefy ekonomicznej – to atuty, na jakie mogą liczyć inwestorzy chcący ulokować swój biznes w tej części Dolnego Śląska. To też najczęstsze wymogi jakie pojawiają się w rozmowach z potencjalnymi inwestorami. Dlatego chcemy powiedzieć im już dzisiaj, że wszystko co najlepsze do prowadzenia biznesu znajdą właśnie tutaj, w Zgorzelcu – powiedział o Zgorzelcu.