Voestalpine Rotec, austriacki producent części samochodowych, otworzył nową halę produkcyjną na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Środa Śląska. Voestalpine produkuje części wykorzystywane w amortyzatorach czy układach kierowniczych i zaopatruje największych producentów motoryzacyjnych na świecie.

Nowa fabryka powstała w Komornikach na terenie gminy Środa Śląska. Voestalpine otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w 2014 r. i zadeklarowała inwestycje na poziomie 6 mln euro. Na ternie zakładu produkowane będą elementy metalowe na potrzeby przemysłu samochodowego, głównie części wykorzystywane w amortyzatorach czy układach kierowniczych.

Voestalpine wybudowała halę na działce o powierzchni ponad 3,5 ha, sąsiadującej z dotychczasowym zakładem austriackiej spółki. Nowa fabryka to pierwsza inwestycja firmy na terenie Legnickiej SSE. Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie strefy spółka otrzymała w marcu 2014 roku. Firma zadeklarowała, że do 2020 r. w budowę i wyposażenie nowej hali zainwestuje nie mniej niż 6 mln euro.