Drugiego lipca odbyła się uroczysta inauguracja nowego zakładu Faurecia Legnica w Gniewomierzu. W oficjalnym otwarciu zakładu wzięli udział m.in. przedstawiciele kierownictwa Faurecia Interior Systems (Moduły Wewnętrzne), Faurecia Angell-Demmel, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władze lokalne oraz pracownicy fabryki. 

Zakład francuskiej Grupy zlokalizowany jest w podstrefie Gniewomierz, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Docelowo na powierzchni 13 000 mkw. zatrudnienie znajdzie 450 osób. Fabrykę dla Faureci wybudował Panattoni. Prace skończyły się w marcu.

Decyzja o budowie w Polsce dziesiątego zakładu francuskiej Grupy zapadła pod koniec zeszłego roku. Jego budowa odbyła się w iście rekordowym czasie. W październiku 2012 r. położono kamień węgielny, a już w kwietniu uruchomiono próbną produkcję.

Nowa fabryka jest związana z działalnością pionu odpowiedzialnego za wytwarzanie modułów wewnętrznych. W zakładzie produkowane są aluminiowe elementy dekoracyjne - listwy drzwiowe oraz ozdobne części konsol i desek rozdzielczych. Pierwszy obsługiwany projekt to 9 komponentów do Mercedesa klasy E klasy. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona seryjna produkcja komponentów do aut BMW (m. in. serii 3 i X1), a w dalszej kolejności m.in. do Mercedesa C klasy.

Faurecia w Polsce zatrudnia 6 333 pracowników. Oprócz zakładów produkcyjnych firma posiada Centrum Badawczo - Rozwojowe oraz Centrum Usług Wspólnych obsługujące Europę Centralną.