Carpathia to kameralny biurowiec klasy A, który powstanie na warszawskim Powiślu, u zbiegu ulic Topiel i Zajęczej. Krakowski Inwestor ma już pozwolenie na budowę, teraz szuka generalnego wykonawcy.

Budynek o łącznej powierzchni biurowej ok. 4,7 tyś. mkw., będzie posiadał 5 kondygnacji biurowych oraz 2 kondygnacje podziemne, gdzie zlokalizowany zostanie parking dla około 40 aut.

CBRE, wraz z krakowską agencją FISHEYE, reprezentuje firmę GD&K Group. Krakowski deweloper projektu od piętnastu lat specjalizuje się w projektach biurowych, hotelowych i mieszkaniowych.

Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Prace mają się rozpocząć w IV kwartale tego roku, a oddanie budynku do użytku planowane jest na początek 2014 roku. GD&K Group jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z GD&K przy komercjalizacji tak prestiżowego projektu. Jesteśmy przekonani, że unikalna architektura nawiązująca do lat 50 i 60-tych, atrakcyjna lokalizacja oraz ekologiczny aspekt biurowca Carpathia, spotka się z dużym zainteresowaniem najemców- mówi Łukasz Kałędkiewicz, dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.