Tawstock Estates sfinalizował transakcję sprzedaży Centrum Biurowego  Euromarket w Krakowie. Nabywcą jest spółka zarządzana przez Bluehouse Capital. Firmy CBRE i Savills doradzały właścicielowi przy transakcji sprzedaży.

Euromarket, zlokalizowany przy ul. Jasnogórskiej w Krakowie, to pięcio-kondygnacyjny budynek oferujący około 10.600 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad  1.600 m kw. powierzchni handlowej.  Obiekt został oddany do użytku w 2001 roku. Głównymi najemcami są firmy BP Europe i CanPack SA.

- Sprzedaż Centrum Biurowego Euromarket jest kolejnym dowodem na to, że w opinii międzynarodowych inwestorów Polska jest najbardziej aktywnym rynkiem i najbardziej pożądaną lokalizacją w regionie. Obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony zagranicznych kapitałów nie tylko nieruchomościami w Warszawie, ale również w głównych polskich miastach regionalnych.  Trend ten będzie kontynuowany w 2014 roku - powiedział Mike Atwell, senior dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

- Transakcja ta jest dowodem na wzrost zainteresowania inwestorów miastami regionalnymi w Polsce, a także nieruchomościami nie tylko typu prime, ale również budynkami, które pozwalają na zwiększenie ich wartości. Popyt na tego typu nieruchomości rośnie w krajach europejskich, czego najlepszym przykładem jest sprzedaż Euronet - dodał Michał Ćwikliński, dyrektor działu inwestycji w Savills.