16 grudnia w gabinecie prezydenta Piotra Jedlińskiego wręczone zostało drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy „Koszalin” Słupskiej SSE  przez Q4GLASS, ABJ Investors.

Inwestor planuje rozwinąć dotychczasową działalności poprzez wprowadzenie na rynek nowego produktu – szyb ognioodpornych. Przedsięwzięcie wymagać będzie bardzo nowoczesnego zaplecza w postaci odpowiedniej hali, maszyn oraz wysoce kwalifikowanego personelu. Planowane nakłady inwestycje to 9 mln zł, a minimalne zatrudnienie to początkowo 10 osób – w planach inwestora jest jego zwiększenie do około 30 osób.

W 2009 roku Q4Glass zakupiła grunt o pow. 2 ha w Podstrefie „Koszalin” SSSE, w którym produkuje się najnowocześniejsze szyby dla budownictwa. Zatrudnionych jest około 80 osób, podczas gdy w planach zatrudnienie miało wynieść zaledwie 20 osób.

Firma zajmuje się obróbką szkła, spełniając wysokie wymagania nowoczesnej architektury. Specjalizuje się w przetwórstwie i obróbce szkła płaskiego dla budownictwa.