Do udziału w konkursie na udział w misji gospodarczej do Niemiec zaproszone są firmy z województwa pomorskiego.  

Właśnie został głoszony konkurs na udział w misji gospodarczej do Niemiec, która odbędzie się 11–14 czerwca. Innowacyjne firmy, które wezmą w nim udział, będą mogły liczyć na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem. Konkurs ma na celu przede wszystkim promowanie oferty pomorskich firm w Niemczech. Jest to także szansa na nawiązanie współpracy handlowej oraz inwestycyjnej między przedsiębiorstwami z województwa pomorskiego i z Niemiec.

Misja gospodarcza będzie obejmowała warsztaty, które poprowadzą jedni z najlepszych berlińskich mentorów. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć również udział w spotkaniach w akceleratorach i inkubatorach oraz spotkaniach networkingowych typu barcamp.

Aby wziąć udział w konkursie, należy prowadzić własną działalność gospodarczą przez co najmniej pół roku, posiadać firmę zarejestrowaną w województwie pomorskim oraz prowadzić działalność w branży wysokich technologii. Zgłoszenia można przesyłać do 14 maja – potrzebne formularze znajdują się na stronie internetowej Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Do uczestnictwa w konkursie zapraszają prezydent Gdańska oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego.