Warmińsko Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejne decyzje o wsparciu inwestycji dla dwóch przedsiębiorstw. Pierwszę decyzję odebrał Prezes Zarządu Fabryki Narzędzi FANAR S.A. – Marcin Kołodziej.

Projekt inwestycyjny FANAR S.A. zakłada m.in.: budowę hali produkcyjnej o powierzchni około 1900 mkw. oraz zakup nowoczesnych, zautomatyzowanych maszyn. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa oraz rozszerzenie posiadanej oferty produktowej.

W ramach projektu przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 22 350 000 zł i zatrudni minimum 3 nowych pracowników. Projekt inwestycyjny zrealizowany zostanie na działce o powierzchni 2,1470 ha w Ciechanowie.

Kolejną decyzję o wsparciu inwestycji otrzymała firma MIP Piotr Żuk.

W ramach przedsięwzięcia MIP Piotr Żuk zainwestuje co najmniej 1 000 000 zł i zatrudni minimum 2 nowych pracowników. Projekt inwestycyjny zrealizowany zostanie na działce o powierzchni 0,3315 ha w Pasłęku.

Planowana inwestycja dotyczy zakupu gruntu wraz z halą produkcyjną, a także wyposażenia zakładu w niezbędne maszyny i urządzenia. Głównym efektem projektu będzie zwiększenie możliwości produkcyjnych firmy.

MIP Piotr Żuk jest dostawcą usług w branży mechanicznej dla przemysłu. Zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i montażem urządzeń, konstrukcji, zbiorników, rurociągów oraz innego wyposażenia stosowanego głównie w przemyśle: spożywczym, farmaceutycznym, rafineryjnym oraz papierniczym. Przedsiębiorstwo działa na terenie Polski oraz Europy.

FANAR S.A. jest wiodącym producentem narzędzi skrawających do obróbki metali. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania, wysoką jakość i ciągły rozwój oraz posiada wiedzę i doświadczenie, które wsparte najnowszą technologią i nowoczesnym parkiem maszynowym pozwala zaoferować produkty spełniające najwyższe wymagania jakościowe. Fabryka Narzędzi FANAR SA współpracuje z największymi światowymi producentami z branż: samochodowej, lotniczej, medycznej, AGD i innych. 30% produkcji firmy przeznaczona jest na eksport. Głównymi odbiorcami są kontrahenci z Europy oraz Azji.