Przygotowaniem kompleksowego planu rozwoju inkubatora branży IT/ITC zainteresowane są cztery firmy.  

Utworzenie inkubatora IT to jeden z elementów planu rozwojowego Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT). Wkrótce rozstrzygnie się, kto wygra przetarg i przygotuje dokumenty. Chętne są cztery firmy. KPT na realizację tego przedsięwzięcia chce pozyskać ponad 60 mln zł ze środków Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Firma, która wygra przetarg, będzie odpowiedzialna nie tylko za przygotowanie modelu biznesowego inkubatora, lecz także za sporządzenie dokumentów pozwalających na powołanie klastra IT. Konsultanci wyłonieni w przetargu będą szukali również najodpowiedniejszych sposobów zagospodarowania przestrzeni inkubatora. Do ich zadań należeć będzie także aranżowanie spotkań z dużymi firmami informatycznymi.

Inkubator IT będzie pierwszą inwestycją z całego planowanego zespołu, który powstanie przy KPT. Plany są przygotowywane dzięki temu, że KPT realizuje projekt CentraLab, który jest współfinansowany przez UE w ramach programu dla Europy Środkowej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.