Kielecki Park Technologiczny stawia na ekologię i nowoczesność. Powstający w dawnej Wyższej Szkole Ubezpieczeń Inkubator IT ma być przyjazny dla środowiska. 

Projektanci z firmy Karpla Konsulting przedstawili wstępne koncepcje, które pokazują, jak będzie wyglądał budynek. Ostateczną koncepcję modernizacji budynku w którym ostatnio mieściła się Wyższa Szkoła Ubezpieczeń zostanie przedstawiona pod koniec września. Nieruchomość miesiąc temu  została zakupiona przez miasto na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego.

- Zależy nam na tym, żeby był to nowoczesny budynek zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. Chcemy, żeby był ekologiczny i energooszczędny, dzięki czemu będzie przyjazny dla środowiska i jednocześnie tani w eksploatacji. To będzie ważne dla naszych lokatorów - mówi dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Koncepcja przygotowana przez architektów z Krakowa zakłada dobudowanie jednej kondygnacji oraz użycie dużej ilości szkła. W związku z tym, że w budynku będzie funkcjonowało przedszkole wokół pojawi się sporo zieleni oraz plac zabaw. W międzyczasie na zlecenie Parku przygotowywana jest także koncepcja merytoryczna funkcjonowania nowej jednostki. Opracowanie przygotowuje firma ResPublic z Warszawy. A jest to możliwe dzięki realizacji przez Park projektu CentraLab. Pieniądze na budowę nowej infrastruktury Kielecki Park Technologiczny chce pozyskać z Programu Rozwój Polski Wschodnie.