Panattoni Europe przystąpił do ostatniego etapu rozbudowy Panattoni Park Czeladź. W ramach nowej inwestycji powstanie obiekt o powierzchni 10 700 mkw.

Najemcą nowego obiektu o powierzchni 10 700 mkw. została firma Johnson Electric Poland. Jest ona częścią międzynarodowej grupy działającej w branży elektrotechnicznej, lidera w produkcji podzespołów między innymi dla przemysłu samochodowego, branży AGD, automatyki przemysłowej oraz medycznej.

Inwestycja składać się będzie z powierzchni przemysłowej (8 100 mkw.) oraz biurowo-socjalnej (2 600 mkw.), do których przeniesione zostaną linie produkcyjno-montażowe z innych zakładów koncernu. - Firma Johnson Electric poszukiwała rzetelnego partnera, który będzie w stanie wybudować tego rodzaju obiekt w wyznaczonym terminie, tj. do końca pierwszego kwartału 2013 roku. Nasz klient dał jasno do zrozumienia, że w grę wchodzi tylko lokalizacja w pobliżu jego obecnej fabryki w Dąbrowie Górniczej. Chodziło o to, aby możliwie wielu pracowników firmy mogło przenieść się do nowej lokalizacji. Z tego punktu widzenia istotne było również to, aby planowana fabryka była dobrze skomunikowana z miastem. Wybraliśmy Panattoni Park Czeladź, bo naszym zdaniem idealnie spełnia oczekiwania Johnson Electric - mówi Wojciech Zoń, starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych w pośredniczącej w transkacji firmie Jones Lang LaSalle.

Panattoni Park Czeladź to centrum produkcyjno-dystrybucyjne w sercu aglomeracji śląskiej, w którym obecnie znajdują się dwa obiekty o łącznej powierzchni 36 000 mkw. W ramach rozbudowy, w parku powstanie ostatni, trzeci budynek. Tym samym, po zakończeniu inwestycji Panattoni Park Czeladź będzie oferował łącznie 46 700 mkw. powierzchni przemysłowej.