Strabag rozbudowuje fabrykę firmy Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o. o., japońskiego producenta napędów i silników elektrycznych dla motoryzacji.

W ciągu 7,5 miesiąca rozbududowana zostanie fabryka w Niepołomicach i wykona nowa infrastruktura drogowa. Planowany termin zakończenia budowy przypada na październik 2016 roku.

Dynamiczny postęp prowadzonych prac gwarantuje dotrzymanie napiętych terminów. Na placu budowy zakończyły się już roboty fundamentowe. Nowy etap realizacji rozpoczął się od montażu słupów żelbetowych, a w maju i w czerwcu wykonywana będzie stalowa konstrukcja obiektu.

7 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej

W ramach kontraktu Strabag rozbuduje istniejącą halę przemysłową o nową część produkcyjno-magazynową, magazyn wysokiego składowania oraz obiekty towarzyszące. Powstaną nowe biura, a obecna część biurowo-socjalna zostanie zmodernizowana . Należąca do Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. fabryka powiększy się o ponad 7 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 6,5 tys. mkw. obejmie rozbudowa hali głównej.

- W zakresie naszych prac znajduje się nie tylko rozbudowa i modernizacja obiektu wraz z przygotowaniem całej infrastruktury do potrzeb wyposażania technologicznego. Pracujemy na terenie czynnie działającego zakładu, co stawia przed nami wysokie wymagania w zakresie logistyki i zaangażowania wykwalifikowanej kadry, ponieważ musi być zachowana ciągłość produkcji. - mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.