Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC  w 2018 r udzieliła 32 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE oraz 8 decyzji o wsparciu na rozwój projektów w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Inwestorzy zamierzają ponieść nakłady przekraczające 1,2 mld zł oraz stworzyć 683 nowe miejsca pracy, deklarując jednocześnie utrzymanie zatrudnienia na poziomie ponad 6,5 tys. etatów.

Największą inwestycję planuje firma Olimp Laboratories. Polski producent suplementów diety zbuduje nowe laboratoria, pracownie oraz linie produkcyjne dla nowych wyrobów spożywczych. Cała inwestycja pochłonie ponad 150 mln zł i stworzy co najmniej 40 nowych miejsc pracy.

Z kolei o solidne wzmocnienie swoich zasobów kadrowych zamierzają zadbać: BURY, producent wysokiej jakości urządzeń dla mobilnej komunikacji oraz WEISS.Solutions – firma specjalizująca się w tworzeniu linii produkcyjnych dla takich branż jak motoryzacyjna, kosmetyczna i farmaceutyczna, która planuje budowę swojego zakładu produkcyjnego w Trzebownisku. Każdy z przedsiębiorców stworzy warunki pracy dla co najmniej 50 nowych pracowników.

Najwięcej na Podkarpaciu

Spośród wydanych zezwoleń i decyzji zdecydowana większość dotyczy inwestycji, które powstaną na Podkarpaciu, bo aż 33. Jak wynika z deklaracji przyszłych inwestorów, na samym Podkarpaciu wartość projektów sięgnie 950 mln zł, co stanowi 80% łącznej kwoty planowanej na inwestycje przez wszystkich przedsiębiorców. Ponadto swoją działalność planują rozwijać również przedsiębiorcy na Lubelszczyźnie, Pomorzu Zachodnim i Śląsku.