Immofinanz sprzedaje firmie Blackstone cały swój portfel logistyczny. Transakcja obejmuje łącznie 36 obiektów logistycznych w Europie Środkowej i Wschodniej z około jednym milionem mkw. powierzchni do wynajęcia.

Portel Immofinanz obejmuje obiekty znajdującej w  Niemczech (24 nieruchomości), na Węgrzech (5), w Rumunii (3), Polsce (2), na Słowacji (1) i Rosji (1). Blackstone zintegruje wszystkie swoje aktywa w ramach europejskiej platformy logistycznej Logicor.

Blackstone nabędzie także trzy projekty logistyczne, które obecnie znajdują się w budowie, zajmujące ok. 65 tys. mkw. w Hamburgu oraz Bukareszcie i Ploiesti (Rumunia). Obiekty te zostaną dokończone przez firmę Immofinanz. 

Wartość nieruchomości wynosi ok. 536 mln euro (stan z 31 lipca 2015 roku), pomniejszona o ok. 28 mln euro kosztów budowy trzech nieruchomości. Ostateczna cena nabycia zostanie ustalona na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień zamknięcia transakcji. Ostateczna sprzedaż uzależniona jest m.in. od zgody władz antymonopolowych i powinna nastąpić w I kwartale 2016 roku.

- Jak zapowiedzieliśmy prawie trzy miesiące temu, sprzedaż części logistycznej stanowi ważny krok w celu dalszego uproszczenia i optymalizacji struktury naszego portfela i wzmocni nasz cel jakim jest skupienie się na sektorze nieruchomości handlowych i biurowych. Płynne środki finansowe uwolnione dzięki tej transakcji zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego niemieckiego portfela, który wzrośnie do prawie 200. tys. mkw. powierzchni najmu i pozwoli na uzyskanie do ok. 40 mln euro przychodów z najmu rocznie w połowie 2018 roku z uwzględnieniem aktualnie prowadzonych projektów deweloperskich. – mówi Oliver Schumy, prezes Immofinanz.