Z początkiem grudnia rozpoczęto nowy projekt biurowy. Wieżowiec Nimbus powstanie przy zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Niemcewicza w Warszawie. 

Wybudowanie biurowca o powierzchni 9 tys. mkw. będzie kosztować 27 milionów. Inwestycja powinna zakończyć się w sierpniu 2014 r. Generalnym wykonawcą został Porr Polska, a współzarządzającymi CBRE i DTZ.

Zgodnie ze swoimi standardami austriacki koncern chce uzyskać złoty certyfikat LEED dla projektu. Dodatkowo na każdym piętrze utworzy strefy relaksu oraz inne udogodnienia mające zwiększyć zainteresowanie najemców.

– Polska jest wciąż atrakcyjnym rynkiem do inwestycji – prestiżowe budynki w dobrych lokalizacjach są bardzo popularne, co bierzemy pod uwagę w naszych działaniach – powiedział Eduard Zehetner, dyrektor zarządzający Immofinanz.

Chociaż Immofinanz po raz pierwszy inwestuje od podstaw na polskim rynku biurowym, firma posiada już całkiem atrakcyjne portfolio. W samej Warszawie firma nabyła i wynajmuje 18 biurowców (198737 mkw.).

– Nimbus jest naszym debiutem na polskim rynku nieruchomości biurowych – mówi Zehetner i podkreśla, że inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby wcześniejsze projekty w naszym kraju nie przynosiły zadowalających zysków.