Firma Segro podpisała umowę kupna Ideal Idea Park IV w Warszawie. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 18 500 mkw., jest w pełni wynajęty.

IDEAL IDEA Park IV to miejski park biznesowy klasy A, znajdujący się w granicach Warszawy przy ulicy Działkowej 56. Tworzą go cztery nowe, zrealizowane w dwóch fazach budynki, z których część powstała pod koniec 2016 roku, zaś część w 2017 roku. Do grona najemców parku należą firmy reprezentujące branże m.in. IT, medyczną, FMCG, sieci odzieżowe czy e-commerce.

IDEAL IDEA Park IV, który wkrótce zmieni nazwę na SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie, jest piątym parkiem SEGRO w Warszawie i jej okolicach. Firma posiada już w tym regionie parki w Nadarzynie, Pruszkowie, Ożarowie i na Żeraniu. Obok SEGRO Business Park Warsaw, Żerań oraz SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów, SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie będzie trzecim parkiem oferującym powierzchnie typu small business units (SBU), idealne dla firm działających w modelu „last mile delivery” i korzystających z ogromnego potencjału warszawskiego rynku.

– Konsekwentny rozwój portfela nieruchomości logistycznych SEGRO w całej Europie, jak i w Polsce, przebiega dwutorowo: z jednej strony dzięki nowym projektom deweloperskim, z drugiej poprzez przemyślane zakupy – mówi Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO w Europie Centralnej.
– Warszawski IDEAL IDEA Park IV spełnił nasze oczekiwania zarówno pod względem unikalnej lokalizacji, jak i najwyższych standardów wykonania. Położony w granicach miasta, doskonale uzupełnia portfolio SEGRO i jest idealnym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych wewnątrzmiejską logistyką.

IDEAL IDEA Park IV jest zlokalizowany w jednej z najbardziej atrakcyjnych pod kątem efektywności łańcucha dostaw części Warszawy. Dziewięć kilometrów dzieli go od centrum miasta, a zaledwie sześć od Lotniska Chopina. Dostęp do tras tranzytowych prowadzących do wszystkich narodowych i międzynarodowych destynacji sprawia z kolei, że z parku możliwa jest sprawna dystrybucja nie tylko na terenie stolicy, ale również na rynki krajów ościennych: do Niemiec, Czech, na Słowację czy Ukrainę. Dogodny dojazd do parku dla potencjalnych klientów i pracowników gwarantuje nie tylko bliskość tras, ale również niewielka odległość od przystanku kolejki WKD i bezpośrednie sąsiedztwo przystanku autobusowego.