Firma Hochtief Polska wybudowała kompleks biurowy w centrum Szczecina. Otwarcie obiektu przez inwestora miało miejsce wczoraj, 8 listopada

Realizacja projektu dla firmy SwedeCenter obejmowała budowę w ścisłym centrum Szczecina, przy pl. Bramy Portowej nowoczesnego kompleksu biurowego, który składa się z dwóch niezależnych budynków: Bramy Portowej I i Bramy Portowej II.

Brama Portowa I to sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 4 500 mkw. Natomiast Brama Portowa II składa się z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 8 000 mkw. Na powierzchni ok. 2 000 mkw. na parterze budynków znajdą się lokale handlowe i usługowe. Pozostałe kondygnacje przeznaczono na biura. Projekt daje możliwość podziału i elastycznej aranżacji poszczególnych powierzchni. W podziemnych garażach przygotowano 58 miejsc parkingowych oraz miejsca postojowe dla rowerów.

Projekt został zrealizowany z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, które pozwalają ubiegać się o certyfikat LEED. Brama Portowa I i II jest pierwszym komercyjnym projektem w Szczecinie, poddanym certyfikacji wg standardu LEED. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa budynki wyróżniają innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przed efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców. Dodatkowym atutem budynków jest ich lokalizacja, która zapewnia łatwy dostęp do infrastruktury miasta.