HB REAVIS, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych, zakupił kolejny grunt pod inwestycję w Warszawie. Transakcja zakupu prawie 2 ha gruntów w centrum stolicy została sfinalizowana 20 października.

Inwestor pozyskał działkę należącą do PKP S.A. w drodze przetargu. Nowy kompleks biurowy o łącznej powierzchni 1,71 ha powstanie w doskonałej lokalizacji, w ścisłym centrum Warszawy - przy ulicy Chmielnej. Transakcja pomiędzy PKP a HB REAVIS została sfinalizowana 30 października.  

Nowy projekt HB REAVIS zakłada budowę kompleksu biurowego klasy A przy ulicy Chmielnej 73. Planowana w ścisłym centrum stolicy inwestycja dostarczy 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu (w tym ok. 6 000 mkw. przeznaczonych zostanie na lokale usługowo-handlowe). Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na koniec 2014 roku.

- Cieszymy się, że to właśnie HB Reavis pozyskało w drodze przetargu grunt w samym sercu Warszawy. Inwestycja przy ulicy Chmielnej będzie wyjątkowym obiektem, spełniającym najwyższe standardy – powiedział Stanislav Frňka, CEO HB REAVIS Poland.

- Współpraca z HB Reavis jest wzorowa pod wieloma względami. Przekonaliśmy się o tym zarówno przy transakcji sprzedaży działek w centrum Warszawy, jak i przy przygotowywanych projektach w systemie joint venture. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasza współpraca będzie równie udana – mówi Radosław Wawrzyniak, dyrektor departamentu sprzedaży nieruchomości w PKP SA.

Nowa inwestycja przy ul. Chmielnej, zgodnie z przyjętą przez HB REAVIS strategią, będzie spełniała najwyższe standardy komfortu (biurowiec klasy A), a także normy ekologiczne wyznaczane przez certyfikację BREEAM. Dużym atutem inwestycji będzie atrakcyjna lokalizacja w bliskim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, Dworca Centralnego oraz kompleksu handlowo-biurowo-usługowego Złote Tarasy. Będzie też odznaczał się efektowną i wartościową architekturą.

Nie jest to jedyna inwestycja HB REAVIS w Polsce. W 2011 roku rozpoczęto budowę Konstruktorska Business Center, jednego z najnowocześniejszych centrów biznesowych w Warszawie i pierwszego projektu inwestora w Polsce. Początek roku 2012 zaowocował nabyciem nowej działki przy ul. Inflanckiej na warszawskim Muranowie, na której powstanie biurowiec Gdański Business Center. Prace konstrukcyjne inwestycji Gdański Business Center rozpoczęły się w pierwszej połowie bieżącego roku. Kompleks biurowy, który powstanie w dwóch fazach, zaoferuje łącznie 95 000  mkw. powierzchni biurowej.

- W ostatnich dwóch latach HB REAVIS  nabyło 5 działek o łącznej powierzchni 9 ha, na których planujemy wybudować  łącznie 330 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej najwyższej klasy, której wartość szacowana jest na 1,1 mld euro. Obecnie 95 000 mkw. znajduje się w budowie (Konstruktorska Business Center i Gdański Business Center) – podsumował Stanislav Frňka, CEO HB REAVIS Poland.