Goodman oddał do użytku dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 38 700 m2 w Pomorskim Centrum Logistycznym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Łączna powierzchnia centrum sięga już 53 000 m2, z czego 7 700 m2 powierzchni magazynowej jest obecnie gotowe do natychmiastowego wynajęcia.

– Dzięki rosnącemu zainteresowaniu klientów, kontynuujemy rozbudowę Pomorskiego Centrum Logistycznego, które jest jednym z naszych najważniejszych projektów inwestycyjnych w Polsce. To idealne miejsce dla firm z sektora logistycznego i dla dystrybutorów, gdyż lokalizacja tuż obok gdańskiego terminala kontenerowego oraz dostęp do rozwiniętej infrastruktury drogowej zapewniają łatwy dostęp do wielu rynków – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Pierwszy z nowych obiektów w Pomorskim Centrum Logistycznym to magazyn o powierzchni 24 900 m2, wynajmowany w całości przez Eurocash, wiodącego dystrybutora FMCG. Klientami drugiego obiektu o powierzchni 13 800 m2, który budowany był spekulacyjnie, są operatorzy logistyczni Poland Services Transport-Logistyka oraz Univeg Logistics Poland. Wynajęli oni odpowiednio 3 500 m2 i 2 600 m2. Ponadto, gotowe do natychmiastowego wynajęcia jest 7 700 m2 powierzchni magazynowej.