Pierwszy klaster z goleniowskim adresem zrzeszać będzie firmy działające w branży e-commerce. Tworzą go Stylepit Poland Sp. z o.o. i Prime Cargo Poland Sp. z o.o. działające w Goleniowskim Parku Przemysłowym oraz PDC Logistics Sp. z o.o., które wkrótce rozpocznie działalność w Załomiu.

Wymienione firmy to inicjatorzy klastra i jednocześnie pierwsze podmioty, które dostrzegają korzyści z połączenia swoich potencjałów. A tych jest wiele, poczynając od wspólnych zakupów towarów i usług, poprzez dzielenie się kompetencjami pracowników, na projektach badawczo-rozwojowych kończąc.

- Największym wyzwaniem dla branży e-commerce jest sezonowość, co oznacza zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w wysokich sezonach. Za pośrednictwem klastra można wynegocjować dobre warunki współpracy z agencjami pracy lub zrekrutować grupę wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy świadczyliby pracę w firmach zrzeszonych w klastrze. – tłumaczy Jacek Frydrych, dyrektor Stylepit Poland Sp. z o.o.

- Sektor e-commerce postrzegamy jako „wschodzącą gwiazdę” wśród branż definiujących goleniowską gospodarkę. W Goleniowskim Parku Przemysłowym działają trzy centra logistyczne obsługujące zakupy przez Internet, a do inwestycji przymierza się kolejna renomowana firma. – powiedział burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz.

Gmina Goleniów będzie członkiem powstającego klastra, który będzie działał w formie stowarzyszenia.