Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS), firma działająca na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, zainwestuje w swój zakład produkcyjny ponad milion euro. Rozbudowa zakładu już się rozpoczęła, podobnie jak rekrutacja nowych pracowników. Firma planuje stworzenie około stu nowych miejsc pracy, poszerzenie swojej działalności, a także modernizację rozwiązań ekologicznych.

TTS jest jednym z największych na świecie zakładów produkujących kadłuby do luksusowych jachtów dalekomorskich. Obecnie zatrudnienia 350 pracowników, a liczba ta w związku z planowanymi inwestycjami ma wzrosnąć o kolejne 100 osób. W zakładzie produkuje się rocznie ok. 600 jednostek, które wypływają na wody wielu krajów, nie tylko europejskich. Głównymi rynkami zbytu dla firmy są Niemcy, Hiszpania, Australia oraz Turcja.

Spółka TTS planuje nie tylko zwiększenie produkcji. W zakładzie już niebawem produkowane będą nowe modele kadłubów. Oprócz tego, co będzie nowością w goleniowskiej firmie, będą one także na miejscu zbrojone oraz wyposażane w sprzęt.

Ponadmilionowa inwestycja to wiele różnych elementów, dzięki którym firma stanie się jeszcze bardziej nowoczesna. Obok modernizacji systemu MIAB, którego koszt wynosi 450 tys. euro, planowana jest także rozbudowa biura technicznego i stworzenie sali konferencyjnej (65 tys. euro). TTS planuje także zbudować nowy ogrzewany magazyn (110 tys. euro), a także magazyn form (45 tys. euro). W firmie pojawi się także nowoczesny system komputerowy (120 tys. euro). Dzięki temu usprawnione zostanie zarządzanie produkcją, gospodarką magazynową i księgowością, a także planowanie. Spore inwestycje związane są także z zakupem specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Firma TTS już prowadzi rekrutację nowych pracowników. Cała inwestycja ma zostać zakończona w przyszłym roku.