Mirbud podpisał umowę z miastem Gliwice na budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Podium w Gliwicach o powierzchni użytkowej ponad 56 tys. mkw. 

W ramach projektu powstanie tzw. zespół funkcjonalny Podium. Spółka, oprócz głównej hali widowiskowo-sportowej, mogącej pomieścić do 13,752 osób na widowni oraz do 2,868 widzów na płycie, wybuduje również halę treningową, centrum Spa, zewnętrzny garaż wielopoziomowy, estakadę drogi pożarowej, elementy małej architektury oraz zadba o zagospodarowanie terenu.

- To bardzo ważna umowa dla naszej spółki: generalne wykonawstwo prestiżowego obiektu oraz wysoka wartość realizacji inwestycji. Jest to największy, dotychczas podpisany przez nas kontrakt na roboty budowlane.  Przez ostatnie lata intensywnie przygotowywaliśmy naszą spółkę do realizacji ambitnych, spektakularnych przedsięwzięć budowlanych. Na taki kontrakt czekaliśmy! Droga do realizacji śmiałych przedsięwzięć nigdy nie jest prosta. Pomimo licznych doniesień medialnych sugerujących, że realizacja inwestycji może być zagrożona wierzyliśmy, że ze względu na  jej wyjątkowy charakter, władze miasta doprowadzą do wybudowania obiektu. Cieszymy się, że Gliwice uznały nas za wiarygodnego partnera, doceniając nasz profesjonalizm w realizacji dużych inwestycji budowlanych – to dla nas duże wyróżnienie - informuje Sławomir Nowak, wiceprezes zarządu Mirbud.

Wartość umowy wynosi 321 mln 413 tys. złotych brutto. Strony ustaliły, iż roboty będące przedmiotem umowy zostaną zakończone w terminie do 27 miesięcy od daty podpisania umowy.