Marvipol sfinalizował zakup kolejnej działki w Gdańsku w niezwykle prestiżowej lokalizacji - na  Wyspie Spichrzów.

Nabycie działki w śródmieściu Gdańska to druga tegoroczna inwestycja Marvipol S.A. w Trójmieście. Wcześniej deweloper nabył parcelę przy ulicy Toruńskiej w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów. – Konsekwentnie budujemy naszą pozycję na trójmiejskim rynku. Sprzyjająca koniunktura oraz duże zapotrzebowanie na mieszkania w średnim i wyższym standardzie, w których budowie się specjalizujemy, to argumenty, które przekonały nas do wyboru tej aglomeracji. Interesują nas przede wszystkim nieruchomości pod kameralne projekty o podwyższonym standardzie, nie wykluczamy jednak realizacji większych projektów – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol.

Na parceli o powierzchni 3,5 tys. mkw. położonej w okolicach ulic Chmielnej Marvipol zrealizuje projekt mieszkaniowy z 9 tys. mkw.PUM. Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol S.A. i dyrektor zarządzający deweloperskiego segmentu Grupy Marvipol, podkreśla atrakcyjną lokalizację nabytej nieruchomości. – Wyspa Spichrzów ma wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się jedną z najmodniejszych lokalizacji w Gdańsku. Sąsiedztwo największych atrakcji turystycznych miasta, m.in. Żurawia, Filharmonii Bałtyckiej i ulicy Długiej, bliskość nabrzeża Motławy tworzą niepowtarzalny, urokliwy klimat, który doskonale wpisuje się w wizję, która od ponad 20 lat przyświeca Marvipol S.A., czyli realizację nowoczesnych inwestycji, charakteryzujących się ponadczasową architekturą oraz wysoką jakością wykonania w wyjątkowej lokalizacji. Co ważne - nieruchomość na Wyspie Spichrzów objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego. Chcemy, by realizacja inwestycji na działce przy ul. Chmielnej wystartowała w 2018 r. – informuje Mariusz Poławski.

Zakup działki na Wyspie Spichrzów jest piątą tegoroczna transakcją Marvipol S.A. na rynku gruntów pod projekty mieszkaniowe. Od początku 2017 roku deweloper, obok zakupu nieruchomości położonej przy ul. Toruńskiej w Gdańsku, nabył również trzy parcele w stolicy zlokalizowane przy ulicach: Grzybowskiej, Siedmiogrodzkiej oraz Okrzei.

Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach biznesu – deweloperskim i motoryzacyjnym. Proces podziału Grupy na dwa niezależne od siebie giełdowe, jednolite biznesowo podmioty jest bliski finalizacji. Zgodnie z planem, działalność deweloperska Grupy trafi do Marvipol Development S.A. w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol S.A. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol S.A. Akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development S.A. Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol S.A., która docelowo zmieni nazwę na British Automotive Holding S.A. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development S.A. na GPW planowane są na IV kw. 2017 r.