W Jaworznie planowane jest wybudowanie galerii handlowej. W chwili obecnej trwa procedura formalno-prawna zmierzająca do uzyskania pozwolenia na budowę.

Galeria powstanie w śródmieściu Jaworzna, naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Grunwaldzkiej i Rzemieślniczej. Budowa galerii ruszy w IV kwartale 2013 lub w I kwartale 2014. Budynek zostanie oddany do użytku w 2015 roku.

Planowany budynek będzie miał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni najmu blisko 45 tysięcy metrów kwadratowych. W budynku będzie około 130 sklepów i punktów usługowych. Dodatkowo dla klientów galerii będzie parking jednokondygnacyjny otwarty na około 755 miejsc postojowych i parking na zewnątrz budynku przystosowany dla 150 samochodów.

Na pytanie czy budynek będzie starał się o certyfikaty ekologiczne Serwis Tereny Inwestycyjne Info uzyskał informacje, że jest to rozważane przez zarząd.

- Jednak na tym etapie nie jestem w stanie odpowiedzieć -  relacjonuje Beata Dworak-Straż przedstawicielka działu kontaktów z mediami firmy P.A. Nova.

Zainteresowanie komercjalizacją lokali w Galerii Galena jest już duże.

- Zainteresowanie jest duże, mamy już "zaklepanych" anchorów, rozpoczynają się prace nad umowami najmu. Powierzchnia handlowa galerii jest zarezerwowana w ponad 50 procentach przez najemców- przyznaje w rozmowie z Terenami Inwestycyjnymi Info Beata Dworaczek-Straż.

Dewelopwrem, projektantem i wykonawcą galerii jest P.A. Nova.