Upper Finance pozyskał 10 mln zł w ramach 3-letnich obligacji na okaziciela dla spółki z Grupy Kapitałowej 7R Logistic. Jest to już kolejna emisja dla firmy specjalizującej się w budowie i wynajmie powierzchni magazynowych w Polsce.

– Pozyskane środki posłużą do zakupu gruntu, na którym realizowana będzie budowa nowoczesnych powierzchni logistyczno-magazynowych. Planowana inwestycja znakomicie wpisuje się w potrzeby krakowskiego rynku, charakteryzującego się wysokim popytem na trudno dostępne w okolicy powierzchnie magazynowe – wyjaśnia Iwona Załuska, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Consulting.

Grupa 7R Logistic prowadzi działalność na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Przedsiębiorstwo zajmuje się budową oraz wynajmem nowoczesnych obiektów logistyczno-magazynowych i centrów serwisowych. Grupa specjalizuje się w projektach typu build-to-suit (BTS). Dzięki takiemu podejściu każda inwestycja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Projekty typu BTS zapewniają długoterminowy okres najmu oraz pełen wynajem oferowanej powierzchni. W ramach Grupy zostało wybudowane prawie 90 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.