Skanska Commercial Development po raz pierwszy promowała swoje zielone biurowce na największych europejskich targach nieruchomości EXPO REAL, które odbyły się w dniach 8-10 października w Monachium. Wśród prezentowanych obiektów znalazły się budynki na różnych etapach procesu inwestycyjnego w 21 miastach Skandynawii, Europy Środkowej i USA.

- Nasze interaktywne stoisko, na którym prezentowaliśmy globalny portfel zielonych biurowców Skanska, wzbudzało duże zainteresowanie. Dało nam to świetne możliwości nawiązywania relacji biznesowych, a także pozwoliło zaprezentować, jak wygląda przyjazne środowisko pracy, które staramy się tworzyć w naszych budynkach. Nasz prawdziwie międzynarodowy zespół obecny na targach EXPO REAL poświęcił dużo czasu klientom i potencjalnym inwestorom, wsłuchując się w ich potrzeby i oczekiwania. Zamierzamy utrzymać naszą obecność na tej wiodącej imprezie branżowej w kolejnych latach - podsumowując obecność Skanska CD na tegorocznych targach EXPO REAL, skomentował Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Priorytetowa dla Skanska filozofia zrównoważonego rozwoju dawała się zauważyć natychmiast, gdy goście wchodzili na stoisko pokryte zieloną wykładziną przypominającą trawę i oglądali jego wystrój w stylu zielonego miasta. Filozofię zrównoważonego rozwoju odzwierciedla także fakt, że wszystkie projekty biurowe Skanska CD aplikują o certyfikację środowiskową LEED na poziomie Gold i wyższym. Wśród prezentowanych projektów pozycją primus inter pares cieszył się budynek Atrium 1 - powstający obecnie w Warszawie biurowiec o powierzchni 18 000 m kw., którego innowacyjne rozwiązania wykraczają poza wymagania dla certyfikatu LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Dzięki temu Atrium 1 będzie pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej budynkiem biurowym typu „deep green” (głęboko zielonym), o niemal zerowym wpływie na środowisko naturalne.

Odwiedzający stoisko Skanska mieli możliwość stworzenia własnego zielonego biurowca dzięki interaktywnej aplikacji na ekranie dotykowym, pozwalającej na dodawanie kolejnych pięter tylko tym, którzy wykazali się wystarczającą znajomością zasad zrównoważonego rozwoju. 9 października Skanska była gospodarzem przyjęcia urodzinowego, na którym świętowano pierwsze 125 lat firmy. Zwracając się do gości, szefowie Skanska Commercial Development Nicklas Lindberg i Mats Johansson przypomnieli dotychczasowe sukcesy firmy i wyrazili mocne przekonanie, że przyszłość będzie rysować się w jasnych barwach.

- Dzięki tegorocznemu EXPO nawiązaliśmy ciekawe kontakty i spotkaliśmy wielu potencjalnych partnerów biznesowych. Skanska Property Poland po raz pierwszy zaprezentowała na największych targach branżowych swój portfel zielonych budynków biurowych, razem z siedmioma krajami, z którymi tworzymy pion deweloperski Skanska w sektorze nieruchomości komercyjnych. Potwierdziliśmy też nasze zaangażowanie w zielone budownictwo biurowe w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. - skomentował Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.