Erbud ma w portfelu zleceń 1,3 mld złotych i chce skupić się na budowie nieruchomości komercyjnych - wynika z najnowszego raportu o stanie finansowym Grupy.

Firma budowlana Erbud opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2012 roku.

- W I kw. bieżącego roku przychody Grupy Erbud spadły o 15 proc. do poziomu 234,4 mln zł, głównie z powodu sezonowo niższej sprzedaży w segmencie kubaturowym w kraju i w segmencie inżynieryjno-drogowym. Pozostałe segmenty działalności, tj. segment kubaturowy za granicą i deweloperski, zanotowały dwucyfrowe wzrosty, odpowiednio 52 proc. i 17 proc. - czytamy w raporcie.

Zarząd Erbudu ogłosił, że w 2012 roku priorytetem firmy będzie odbudowa zysków przy utrzymaniu przychodów na poziomie powyżej 1 mld zł. Potencjał realizacji projektów Grupa widzi przede wszystkim w segmencie budownictwa kubaturowego. Główne segmenty w portfelu zleceń to obiekty użyteczności publicznej (27 proc.), budynki mieszkalne (24 proc.), biurowe (16 proc.) oraz centra handlowe (14 proc.), a także projekty inżynieryjno-drogowe (11 proc.).

- Zarząd zamierza utrzymać dotychczasową strukturę portfela zleceń z podziałem na projekty komercyjne (ok. 50 proc. portfela) realizowane z inwestorami o odpowiedniej wiarygodności finansowej oraz projekty publiczne realizowane na warunkach gwarantujących wypracowanie pozytywnej marży - czytamy w oświadczeniu Erbudu.