Firma X-Kom zaczęła budowę nowej siedziby w Częstochowie. Na terenach poprzemysłowych huty w strefie „Euro-Park” Mielec powstanie nowoczesna hala magazynowa oraz biurowiec.

Decyzję o budowie hali magazynowej wraz budynkiem biurowo-produkcyjnym firma X-Kom podjęła już 2013. Początkowo inwestycja miała powstać przy ulicy Legionów, jednak pojawienie się w Częstochowie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i możliwość skorzystania z ulg podatkowych zadecydowały o zmianie lokalizacji przedsięwzięcia. Obiekt usytuowany będzie przy ulicy Bojemskiego w Częstochowie, na działce o powierzchni 8 hektarów. Rozpoczynana inwestycja jest niemal dwukrotnie większa od tej, która miała być realizowana przy ulicy Legionów. Łączna powierzchnia zabudowy będzie liczyć 10117,10 mkw. Hala zajmie ponad 8000 mkw. Na biurowiec przewidziano z kolei 4200 mkw. powierzchni użytkowej, rozmieszczonej na czterech kondygnacjach. Prace budowlane zostaną zakończone jeszcze w tym roku, natomiast pełne uruchomienie kompleksu przewidziane jest na rok 2016.

W zakresie wykonawstwa prac budowlanych X-KOM stawia na lokalne firmy. Za przygotowanie projektu budowlanego odpowiadają częstochowscy projektanci. Zasadnicze prace budowlane będą realizowane przez częstochowską firmą "KOBNEXT" sp. z o.o., która zwyciężyła w ogłoszonym przez spółkę przetargu.

Realizowana inwestycja będzie projektem innowacyjnym, dzięki wykorzystaniu jednego z najnowocześniejszych systemów automatyki na świecie, który pozwoli na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy. Automatyzacja magazynu nie wpłynie na mniejsze zatrudnienie, natomiast podniesie wydajność pracy na poszczególnych stanowiskach.

X-Kom powstał w 2002 roku, na gruncie zamiłowania do komputerów i nowoczesnych technologii. W ciągu trzynastu lat istnienia, firma z niewielkiego sklepu stała się znaną siecią salonów o ogólnopolskim zasięgu i jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych w kraju. Będąc liderem branży IT w Polsce, zarząd spółki X-KOM postanowił zainwestować w budowę nowoczesnej siedziby, planując jej ulokowanie w mieście, w którym powstała firma.

X-Kom oraz firma Retail Service, która także posiada zezwolenie na działalność na terenie strefy „Euro-Park” Mielec w Częstochowie, mają zatrudnić w strefie ok. 200 osób.
.