Częstochowa rozbudowuje infrastrukturę drogową. Inwestycja potrzebna jest firmom budującym i planującym swoje zakłady na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w lokalizacji Skorki. Droga kosztować  będzie miasto 8,8 mln zł. Nakłady zrealizowane lub zadeklarowane do tej pory przez inwestorów na Skorkach to już obecnie ponad 136 mln zł.

23 maja przy ul. Ekonomicznej przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz firmy INSTBUD podpisali umowę na przedłużenie drogi o 300 metrów, a także budowę kanalizacji i kolektora deszczowego. Przy okazji parafowali też rozszerzenie zakresu prac odwadniających na Grabówce (kosztem 3,25 mln zł).   

- Skorki to szybko rozwijająca się strefa nowych inwestycji, która zyskała popularność dzięki miejskim inwestycjom i rozpoczęciu budowy obwodnicy A1 – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. - 9 firm ma tuż już pozwolenie na działalność w specjalnej strefie i zadeklarowało nakłady rzędu ponad 136 mln zł. Działa tu WIKO, hala Agencji Rozwoju Regionalnego, rosną kolejne zakłady, wkrótce rozpocznie się inwestycja ZF i ruszą następne budowy. Dlatego chcemy jeszcze lepiej skomunikować ten teren.

Budowa drogi oraz prace związane z jej infrastrukturą, wpisujące sie w miejski program Lepsza Komunikacja, powinny zakończyć się do końca października 2018 r. Wcześniej tereny inwestycyjne na Skorkach zostały przez miasto uzbrojone i powstała pierwsza część ulicy Ekonomicznej z kanałem deszczowym. Teren KSSE Skorki obsługują już autobusy MPK, a zakończona niedawno przez miasto przebudowa DW 908, ułatwia komunikację z budowanym węzłem autostradowym oraz resztą Częstochowy.

Jeszcze w 2016 r. działalność przy Ekonomicznej rozpoczęła firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o. zajmująca się produkcją klejów specjalistycznych, w 2017 r. oddana do użytku została hala produkcyjno-magazynowa miejskiej spółki ARR, w której powierzchnie wynajmują już Steri Service (sterylizacja urządzeń medycznych) oraz SGP Group (lider usług sortowania i selekcji). Swoje siedziby budują obecnie na Skorkach PMS4i (branża tworzyw sztucznych) oraz Promatek Media (branża wydawnicza, usługi programistyczne). Do inwestycji przygotowują się kolejne firmy: Kubara (producent zdrowej żywności), Electro-line (producent urządzeń oraz sprzętu AGD), Linmot sp. z o.o. (linki motoryzacyjne), a także koncern ZF (branża automotive), który zaplanował tu swój innowacyjny zakład. Będziew nimprodukował elektronikę wspierającą zaawansowane systemy bezpieczeństwa, w tym kamery nowej generacji oraz systemy elektroniczne podnoszące bezpieczeństwo pasażerów. Tej inwestycji (powinna zakończyć się do końca 2019 r.) ma być dedykowany kolejny planowany już odcinek drogi na Skorkach, sięgający do zakładu ZF.