Firma kurierska Siódemka otworzyła nową sortownię przesyłek. Magazyn o powierzchni niemal 1300 mkw., wyposażony w najnowocześniejszą infrastrukturę, stał się tym samym nową placówką Oddziału Bielsko-Biała.

Obiekt, znajdujący się w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Legionów 260, funkcjonuje od końca marca. Magazyn roboczy ma powierzchnię 1287 mkw., natomiast biura zajmują 232 mkw. Kurierzy mają do dyspozycji 23 bramy załadunkowe, a operatorzy ciągników siodłowych 3 hydrauliczne, w pełni zautomatyzowane doki.

Budynek spełnia wszelkie normy związane z ochroną środowiska. W żywicznej, bezpyłowej podłodze zatopione jest ponad 16 tys. m rur niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego, które zasilane jest pompą ciepła (ekologiczne rozwiązanie, które czerpie energię cieplną z gruntu). Na dachu zostały zainstalowane panele fotogalwaniczne do produkcji prądu elektrycznego.

- Nowy Oddział Bielsko-Biała jest nowoczesnym obiektem, który łączy w sobie optymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo pracy. Obecnie w bielskiej placówce realizowanych jest ok. 8 tys. przesyłek dziennie, lecz dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, potencjał sortowni wystarczy niemal na dwa razy więcej – podsumowuje Tomasz Lipiński, Kierownik Oddziału Bielsko-Biała.