Mieniony weekend upłynął pod znakiem otwarć dużych inwestycji handlowych. Poza Auchan w warszawskich Łomiankach, 30 listopada zadebiutowało Centrum Handlowe marcredo Center Ciechanów. 

Centrum Handlowe marcredo Center Ciechanów o powierzchni handlowej ok. 15,5 tys. mkw. zlokalizowane jest w Ciechanowie przy ulicy Pułtuskiej. O tym, że inwestycja, która pierwotnie miała nazywać się Arabella zmieniła nazwę na marcredo pisaliśmy we wrześniu.

- Marcredo Center ma ogromną szansę stać się nie tylko wiodącym centrum w mieście, ale również w regionie. To pierwszy obiekt działający na taką skalę, z tak szeroką  ofertą handlową skonstruowaną z uwzględnieniem potrzeb lokalnej społeczności. O jego sukcesie zadecydują czynniki takie jak lokalizacja, odpowiednio dobrany zestaw najemców oraz wdrożenie dobrze przygotowanej strategii efektywnego zarządzania projektem – podkreśla Iwona Laszkiewicz, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami, Jones Lang LaSalle, zarządzająca obiektem.

Inwestorem obiektu Centrum Handlowe marcredo Center Ciechanów są spółki z niemieckim kapitałem Grupa elbfonds wraz z Vertano Real Estate. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag. Inwestycję finansuje BRE Bank Hipoteczny.

- Cieszymy się, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom Ciechanów i cały region zyska nowoczesną przestrzeń handlową na miarę wielkiego miasta. Wygodny dojazd i komfortowy parking stanowią dodatkową zachętę do odwiedzenia naszej nowej inwestycji. – mówi Thorsten Brüdigam, prezes Vertano Real Estate.

- Pragnę szczególnie pogratulować Grupie elbfonds i Vertano Real Estate oraz podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli firmę STRABAG, powierzając nam rolę partnera i Generalnego Wykonawcy przy realizacji projektu marcredo Center Ciechanów - mówi Rainer Steindl, wiceprezes zarządu Strabag.