Centra i sieci handlowe rzucają wyzwanie spółkom technologicznym i startup'om

  • 15 kwietnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. pixabay.com)

Centra i sieci handlowe przez blisko 30 lat umożliwiały rozwinięcie biznesu wielu krajowym i zagranicznym firmom. Dziś same potrzebują wsparcia, które pozwoli im uporać się z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Z kolei wiele firm technologicznych straciło z dnia na dzień źródła przychodów dlatego #zostańwdomu i pomyśl czy Twoje rozwiązanie można wdrożyć w centrach i sieciach handlowych, które jak nigdy wcześniej, potrzebują innowacji i zmian.

Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab rzuca wyzwanie środowiskom akademickim oraz start-upom i firmom technologicznym. Startuje nabór do programu Challenger 2.0, którego celem jest wyłonienie najlepszych udoskonaleń produktów, usług, procesów, metod marketingowych, sprzedażowych i organizacyjnych oraz stworzenie nowych modeli, które pozwolą centrom i sieciom handlowym wejść ponownie na ścieżkę wzrostów. Najlepszym Retail Institute oferuje wsparcie w promocji i komercjalizacji rozwiązań.

Czynsze, koszty eksploatacji i marketingu

Ważnym elementem wychodzenia z kryzysu będzie umiejętność szybkiego wypracowania porozumienia pomiędzy najemcami i wynajmującymi centrów handlowych – w duchu dialogu, solidarności, wzajemnego zrozumienia potrzeb i ograniczeń. Niezbędne jest wypracowanie rozwiązań, które pozwoli obu stronom przetrwać najbliższe miesiące i odbudować potencjał do dalszego rozwoju. Specyfika funkcjonowania poszczególnych branż, operujących w centrach wykazuje duże różnice, dlatego wypracowanie jednego, uniwersalnego modelu dla wszystkich nie jest możliwe. Nowe rozwiązania powinny powstać w oparciu o wiedzę i analizy rynkowe dlatego zachęcamy do zaprezentowania ich i aplikowania do kategorii rozwiązań w kategorii #Tarcza.

Optymalizacja i nowe modele biznesowe

Brak przychodów i wysokie koszty stałe są powodem redukcji setek etatów w branży handlowej. Niemniej jednak – po ponownym otwarciu centrów handlowych – pracy będzie nie mniej, lecz więcej. Nigdy wcześniej rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyzacji, AI, uczenia maszynowego, algorytmów i rozwiązań optymalizujących procesy biznesowe i to we wszystkich obszarach działalności firm, narzędzia analityczne i software nie były tak potrzebne jak dziś. Niebawem słowo restrukturyzacja będzie odmieniane przez wszystkie przypadki dlatego już dziś poszukujemy rozwiązań, które wesprą te procesy. Dla nich powstała kategoria #NewRetail.

Nowe Trendy i zachowania klientów oraz konsumentów

Jaki wpływ na sposób życia, pracy, ale również wartości i postawy oraz zachowania konsumenckie będzie miała pandemia? Kategoria #Customer&Experience powstała po to, aby skoncentrować się na znalezieniu narzędzi i rozwiązań  dla  centów i sieci handlowych, które pozwolą szybciej i precyzyjniej odpowiadać na zmieniające się postawy Polaków. To jedna z najważniejszych kategorii w programie. Pracom Centrum NextGenLab przyświeca swoistego rodzaju „klientocentryczność” dlatego zachęcamy firmy mające programy i narzędzia do aplikowania do programu Challenger 2.0.

Ekologia

Handel musi stać się mniej uciążliwy dla środowiska, a pandemia COVID-19 nie powinna zahamować tego procesu. Wykorzystując efekt skali możemy osiągnąć więcej i szybciej przyczyniając się tym samym, w zakresie na który nasze firmy i organizacje mają wpływ, do zminimalizowania negatywnego oddziaływania na środowisko. Kategoria #GreenRetail dedykowana jest spółkom posiadającym wiedzę i rozwiązania wspierające ochronę środowiska i klimatu. Zaprezentuj swój pomysł, ideę, program, narzędzie, rozwiązania i zacznij wdrażać je w największych centrach i sieciach handlowych w Polsce.

Poza schematem

Kategorie konkursowe RI są bardzo szerokie. Jeżeli jednak firma ma rozwiązanie, które nie mieści się w żadne ramy i rubryczki stworzyliśmy kategorię #WoW.

Jak aplikować do Challenger 2.0

Na stronie nextgenlab.com.pl, w zakładce aplikuj, znajduje się prosty formularz, który należy starannie wypełnić. Do oceny potrzebujemy podstawowych informacji o spółce, proponowanym rozwiązaniu ze szczególnym naciskiem na opis jego innowacyjności i korzyści z jego wykorzystania. Formularz przewiduje możliwość dołączenia pliku PDF.

Na podstawie zgłoszenia nasi eksperci dokonają preselekcji. Twórców najciekawszych zaprosimy do programu Challenger 2.0 i zaprezentowania się w trakcie Innovation Days 2020. Laureatów wesprzemy w zakresie promocji i komercjalizacji. Na razie jednak #zostańwdomu i zaangażuj swój zespół do pracy nad powstrzymaniem kryzysu w handlu! Aplikacja do programu jest bezpłatna dla spółek start-up’owych.

Partnerem korporacyjnym programu Challenger 2.0 są firmy Apsys Polska oraz ECE Projektmanagement. Partnerami merytorycznymi są: Mayland Real Estate, Metro Property Management, Stary Browar, Klepierre Polska, Cuschman & Wakefield oraz IMS SA, DNA Group oraz Uczelnia Wyższa Łazarskiego.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów