Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy zakończyło kolejny etap przebudowy polegający na wydzieleniu dodatkowych 2 000 mkw. powierzchni najmu z części parkingu Ronda. Kolejny etap przebudowy Centrum Handlowego Rondo, polegający na pracach budowlanych na terenie części parkingu Ronda, przy wejściu z parkingu do centrum przy restauracji KFC, trwał od czerwca 2014 roku.

Dzięki powiększeniu powierzchni najmu, klienci Ronda mogą skorzystać z szerszej oferty. W piątek 23 stycznia nastąpiło otwarcie salonu Pepco o powierzchni 440 mkw. Dzień wcześniejna poziomie 0 została otwarta nowa część salonu sportowego GO Sport o powierzchni 605 mkw. Otwarcie drugiego poziomu lokalu GO Sport nastąpić powinno w kwietniu., kiedy to zakończy się trzeci etap przebudowy Ronda.

- Zakończyliśmy kolejny etap przebudowy Ronda, którego celem było powiększenie powierzchni najmu, a tym samym wzbogacenie oferty Centrum. Cieszymy się, że do grona najemców dołączył salon Peopco, a sieć GO Sport zdecydowała o powiększeniu powierzchni i docelowym otwarciu lokalu dwupoziomowego w Rondzie. Jestem przekonana, że zmiany dokonujące się w RONDZIE w pełni odpowiadają na potrzeby naszych klientów – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego Rondo.

Obecnie rozpoczął się trzeci etap przebudowy Centrum Handlowego Rondo polegający na stworzeniu pasażu z dotychczasowej powierzchni zajmowanej przez GO Sport na poziomie 1. Docelowo powstanie nowa powierzchnia dwupoziomowego sklepu GO Sport oraz dodatkowa powierzchnia handlowa pod nowe mniejsze salony, a także pasaż ułatwiający komunikację klientów z powierzchnią hipermarketu. Prace zakończą się w pierwszej połowie 2015 roku.

Rondo jest pierwszym centrum handlowym nowej generacji w Bydgoszczy, powstałym w 1999 roku. Całkowita powierzchnia użytkowa Ronda to prawie 60.000 mkw. Ofertę handlową centrum tworzy 50 najemców. Właścicielem Centrum Handlowego Rondo jest spółka celowa CH Bydgoszcz, zarządzana przez Valad Polish Retail Fund. Zarządcą obiektu jest firma Apsys Polska S.A.