W Stalowej Woli powstanie hala produkcyjna o powierzchm 10 tys mkw. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wybrała wykonawcę na budowę hali w Stalowej Woli. Najlepszą ofertę złożył Mirbud S.A. Spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw. Projekt jest elementem programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.

W powstającym obiekcie blisko 10 tys. m kw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m kw. i 2 tys. m kw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m kw. Na działce przy ulicy Kasprzyckiego w Stalowej Woli (3,4 ha), oprócz budynku powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi.

– Naszym zadaniem jest nie tylko wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, ale także rozwój regionów. A to jest możliwe dzięki dobrej współpracy z przedsiębiorcami i samorządem. Efektem tej współpracy będzie nowoczesny obiekt produkcyjny, który powstanie w Stalowej Woli. Tereny inwestycyjne tego miasta należą do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, a ich przemysłowe tradycje wywodzą się jeszcze z czasów Centralnego Okręgu Przemysłowego, – Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A. – Cieszę się, że możemy je dzisiaj z sukcesem kontynuować, tworząc odpowiednią infrastrukturę dla inwestorów. Hala jest zoptymalizowana dla potrzeb średniej wielkości firm produkcyjnych, które mogą stać się największym beneficjentem nowej ustawy o wspieraniu inwestycji – dodaje Śliwowski.

Zakończenie prac budowlano-wykończeniowych planowane jest na koniec 2019 roku. Oznacza to, że firmy będą mogły rozpocząć działalność przy ulicy Kasprzyckiego od 2020 roku.

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Przedsiębiorcy działający na zezwoleniach wydanych przez ARP S.A. ponieśli tu nakłady inwestycyjne w wysokości ponad miliarda złotych, przy łącznym zatrudnieniu sięgającym prawie 6 tysięcy osób. W październiku br. ARP S.A. podpisała także list intencyjny z samorządem miasta w ramach Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Projekt rozpoczął się w Radomiu. Porozumienia podpisano także w Mielcu, Zamościu i Tarnobrzegu.