W Bolesławcu zakończono pierwszy etap budowy hali przemysłowej dla małych i średnich przedsiębiorstw. To jedno z czterech miejsc, w których powstają tego typu obiekty realizowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”.

- Dzięki możliwości prowadzenia tu działalności, przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów, ani poświęcać czasu na budowę czy zakup nieruchomości. Może ją wydzierżawić na korzystnych warunkach i wyposażyć jedynie w swoje urządzenia i linie produkcyjne. Natomiast jeśli zechce, po pół roku będzie mógł również wykupić zajmowane pomieszczenia – wyjaśnia Teodor Stepa, wiceprezes WSSE "INVEST-PARK".

Poza Bolesławcem, obiekty staną w Wałbrzychu, Kłodzku i Nowej Rudzie. Każda hala składa się z części przemysłowej o powierzchni 2,5 tys. m kw., którą można podzielić na mniejsze moduły dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta. Dla inwestorów dostępne będą również nowoczesne powierzchnie biurowe typu "open space". Wszystkie hale zostaną wyposażone w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania - pompy ciepła i kolektory słoneczne wspomagające centralne ogrzewanie oraz podgrzewanie wody. Przed halami zostanie wybudowany parking oraz plac manewrowy. Budowa obiektów zakończy się jesienią tego roku. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w halach uprawnia do korzystania z pomocy publicznej.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada w Bolesławcu blisko 72 ha terenu. Na tym obszarze prowadzi działalność 5 firm: HOERBIGER Automotive, Obróbka Skrawaniem Metalu Lesław Sacher, SRG Global Bolesławiec, P.P.U.H."ELEKTROS" oraz KEGER. W ostatnim półroczu na inwestycje zdecydowało się kolejnych dwóch przedsiębiorców. VILSAIT wybuduje halę, w której prowadzić będzie usługi magazynowania, z kolei Turningtec  zajmie się produkcją metalowych elementów dla przemysłu motoryzacyjnego.