Warszawski biurowiec D48 sprzedany słowackiej firmie

  • 16 kwietnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Warszawski biurowiec D48 (fot. materiał prasowy)

Penta Real Estate podpisała umowę z IAD Investments, správ. spol., a.s. dotyczącą sprzedaży budynku biurowego D48, zlokalizowanego u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu w Warszawie. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale była to jedna z bardziej istotnych transakcji na mokotowskim rynku biurowym w ostatnich latach. 

Nowy właściciel D48 to najstarsza słowacka firma, świadcząca usługi finansowe od 1991 r. i zarządzająca aktywami na Słowacji i w Czechach o łącznej wartości ponad 1,03 mld EUR. IAD jest członkiem SASS - Słowackiego Stowarzyszenia Spółek Zarządzających Aktywami, AKAT ČR - Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego Republiki Czeskiej oraz AOCP - Stowarzyszenia Przedsiębiorców Papierów Wartościowych. Dzięki wysokiej jakości i profesjonalizmowi w zarządzaniu funduszami IAD zdobyła wiele nagród w prestiżowych konkursach produktów finansowych, takich jak Gold Coin, Fincentrum&Forbes, Top Fond Slovakia czy nagrody World Finance Investment Management. 

Posiadamy szeroki portfel produktów oraz oferujemy naszym klientom zarządzanie inwestycjami w fundusze wspólnego inwestowania, programy oszczędnościowe, a także indywidualne zarządzanie aktywami. Reprezentujemy inwestorów z wielu krajów europejskich. mówi Vladimír Bencz, prezes zarządu IAD.

D48 – pierwszy projekt biurowy Penta Real Estate w Polsce

Zrealizowana transakcja jest sygnałem dla rynku, że najlepsze aktywa mają niezaprzeczalną wartość nawet w trudnych czasach. Fundamenty rynku biurowego są mocne i pomimo perturbacji rynek biurowy w perspektywie średnio- i długoterminowej wyjdzie z okresu pandemii nienaruszony. Sprzedaliśmy pierwszy projekt firmy realizowany w Polsce, w pełni skomercjalizowany i doskonale funkcjonujący biurowiec D48. W ostatnich latach na Mokotowie nie było większych inwestycji w produkty premium, klasy A, dlatego uważamy, że jest to bardzo ważny i przełomowy punkt nie tylko dla Służewca Przemysłowego, ale także dla całego rynku inwestycyjnego w Warszawie. Jesteśmy w pełni przekonani, że Mokotów pozostanie ważnym miejscem na warszawskiej mapie inwestycji biurowych w przyszłości. mówi Damian Grzywacz, Country Managing Director, Penta Real Estate Sp. z o.o. 

– Doświadczyliśmy doskonałej współpracy z IAD Investments podczas całego procesu sprzedaży i jesteśmy bardzo dumni z przekazania D48 nowemu właścicielowi. Jako deweloper i inwestor długoterminowy zwracamy szczególną uwagę na detale w realizacji naszych projektów, dlatego jesteśmy pewni, że IAD Investments będzie miał szansę cieszyć się wielką wartością biurowca w przyszłości. –dodał Damian Grzywacz.

– Pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa panującą w kraju i na świecie, na rynku nieruchomości biurowych nie ma całkowitego wyciszenia. Obecna sytuacja spowolniła szereg transakcji, ale w dłuższej perspektywie projekty, takie jak D48 będą dobrze wyceniane i doceniane przez inwestorów. – skomentował Grzywacz.

D48, nowoczesny biurowiec klasy A na warszawskim Mokotowie, został oddany do użytku w sierpniu 2017 r. Budynek w kształcie litery L składa się z dwóch skrzydeł o wysokości 11 i 8 pięter oraz łącznej powierzchni 26.173 mkw., z czego 24.312 mkw. zajmuje powierzchnia biurowa, a 1.861 mkw. część komercyjna. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, szybka kolej miejska SKM, lotnisko i trasa szybkiego ruchu S79. Ostatnio w tej części Mokotowa zrealizowano także istotne inwestycje drogowe, korzystne dla biurowca D48. Idealna lokalizacja zapewnia najemcom i ich pracownikom możliwość szybkiego przemieszczania się do pozostałych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu. Do dyspozycji najemców są dwa poziomy parkingu podziemnego na 435 miejsc postojowych ze stacją ładowania samochodów elektrycznych, 45 miejsc naziemnych dla odwiedzających i około 100 stanowisk rowerowych z szatniami i przebieralniami.  Projekt uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold.

Z myślą o komforcie najemców i pracowników D48 został wyposażony w wiele udogodnień, takich jak: lokale usługowo-handlowe z przestrzenią restauracyjną, przestronne tarasy rozmieszczone na trzech piętrach, strefa relaksu oraz bogate tereny zielone o nowoczesnej, małej architekturze. Z udogodnień obiektu korzystają m.in.: SMYK, Intrum, Gemius oraz mFinanse.

– Doceniamy profesjonalizm i elastyczność wszystkich stron zaangażowanych w transakcję, tym bardziej że ostatnie działania zostały podjęte w tak trudnym okresie pandemii COVID-19. Cieszymy się, że D48 stanie się częścią Prvý realitný fond i będzie zarządzany przez IAD. – dodał Vladimir Bolek, członek zarządu IAD i portfolio manager. 

Prvý realitný fond (utworzony 20 listopada, 2006) jest najstarszym otwartym funduszem nieruchomości na Słowacji, prowadzącym działalność od prawie 14 lat. Celem funduszu jest zarządzanie długoterminowym i stabilnym zrównoważonym portfelem we wszystkich segmentach rynku nieruchomości i pozyskiwaniu stałych zwrotów.

Penta Real Estate to spółka zajmująca się sektorem nieruchomościowym, z sukcesem realizująca projekty  głównie w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Spółka obecnie planuje drugą inwestycję biurową na warszawskiej Woli na rogu ulic Pańskiej i Miedzianej.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów