CPI Property Group kupiła zielony kompleks biurowy Eurocentrum

  • 28 listopada 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Kompleks biurowy Eurocentrum w Warszawie

PI Property Group, (CPIPG) jedna z wiodących firm sektora nieruchomości w Czechach, Europie Środkowo-Wschodniej i Berlinie nabyła od Capital Park S.A. kompleks biurowy Eurocentrum.

Eurocentrum to największy zielony kompleks biurowy w Warszawie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Składa się z budynków Alfa, Beta/Gamma i Delta oferujących łącznie ponad 85 100 mkw. powierzchni najmu, w tym 3 500 powierzchni handlowo-usługowej i gastronomicznej zlokalizowanej na parterze kompleksu, w ogólnodostępnym pasażu łączącym wszystkie budynki. Biurowiec posiada także nowoczesne centrum konferencyjne, mogące pomieścić́ jednocześnie 200 osób. Budynek jest niemal w pełni skomercjalizowany, wśród najemców są m.in. Unilever, COTY, Group One, Randstadt, SAGE, PSE S.A. i Urząd Transportu Kolejowego.

– Nabycie Eurocentrum to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy CPI na warszawskim rynku biurowym i przełom w naszych inwestycyjnych planach. – mówi Tomas Salajka, Head of Acquisitions and Asset Management w CPIPG.

Eurocentrum Office Complex jest zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich, 5 min od centrum miasta, na terenie jednego z najdynamiczniej rozwijających się̨ obszarów biznesowych stolicy. Biurowiec posiada parking dla 800 samochodów oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów, która obejmuje blisko 200 miejsc parkingowych, szatnie, prysznice, stacje naprawy rowerów oraz stację Veturilo. W budynku znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz platforma carpooling, umożliwiająca pracownikom wspólne dojazdy do pracy. 

Biurowiec Eurocentrum oferuje także szereg pionierskich rozwiązań z zakresu asset management według autorskiej koncepcji „Biuro Plus”, w tym m.in. pierwsze w Warszawie bezpłatne usługi concierge dla najemców, pełne roślinności wspólne przestrzenie – drzewa w atriach wewnątrz budynku oraz zielone ściany recepcji, dzieła sztuki w pasażu głównym, miejska pasieka na dachu, profesjonalna pomoc medyczna dla pracowników biur w ramach autorskiej usługi Office Doctor oraz liczne akcje angażujące najemców, np. budżet partycypacyjny, którego ostatnim efektem jest powstanie tężni solankowej w budynku.

– Przez ostatnie 12 lat jako właściciele Eurocentrum stworzyliśmy całkowicie nowy projekt, który historycznie był pierwszym tego typu obiektem biurowym na lokalnym rynku i obecnie odgrywa dominującą rolę w górnej części Alei Jerozolimskich, a także wyznacza trendy na rynku nieruchomości biurowych w kraju. Nowy kompleks biurowy Eurocentrum wyróżnia się ponadczasowym designem i najwyższej jakości standardem budowlanym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jest niemal w pełni skomercjalizowany, a lojalni najemcy generują stabilne dochody z wynajmu. Eurocentrum jest największym biurowcem z ekologicznymi funkcjami i szeroką gamą usług bardzo cenionych przez najemców. Bardzo cieszymy się, że projekt trafia we właściwe ręce. Jesteśmy przekonani, że wygeneruje wartość dodaną i rosnące zyski dla nowego właściciela. – powiedział Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park.

8 października CPIPG ogłosiła, że w ciągu ostatniego kwartału 2019 i w pierwszych miesiącach 2020 roku, zainwestuje w Warszawie ponad 800 milionów euro. Od tego czasu, spółka nabyła biurowce Equator IV i Eurocentrum oraz podpisała umowy przedwstępne na zakup budynków Green Corner A i Equator II. Trwają zaawansowane negocjacje w sprawie kolejnych przejęć.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów