CPI Property Group kupił kolejny biurowiec w Warszawie

  • 3 lutego 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Equator II (fot. materiał prasowy)

CPI Property Group (CPIPG), kupił biurowiec Equator II. Equator II to piąta nieruchomość biurowa nabyta przez CPIPG po ogłoszeniu strategii inwestycyjnej w październiku 2019 r. W czwartym kwartale 2019 r. oraz na początku 2020r. CPIPG zakupił wysokiej jakości biurowce w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie o całkowitej powierzchni najmu niemal 200 tys. mkw.

Equator II CPIPG przejęło od Karimpol Polska. Budynek położony jest w Alejach Jerozolimskich, na pograniczu Śródmieścia i Ochoty. 14-piętrowy biurowiec klasy A został oddany do użytku w 2011 r. W tej chwili Equator II, dysponujący 23 100 mkw. GLA, skomercjalizowany jest w 99%. Prestiżowi najemcy biurowca reprezentują branże: medyczną, IT, nieruchomości oraz ubezpieczeń.

– Zakup biurowca Equator II umacnia naszą pozycję właścicielską w korytarzu Alej Jerozolimskich. To kolejna akwizycja CPIPG w tej strefie, po Eurocentrum Office Complex i Equator IV. Dzięki koncentracji naszych assetów w jednym miejscu będziemy tworzyć silną i jednolitą strukturę zarządzania nieruchomościami, a także rozwijać ich wzajemną synergię. – komentuje Barbara Topolska, Country Manager CPI PG Poland.  

– Sprzedaż biurowca Equator II to zakończenie pewnego cyklu inwestycyjnego naszej Grupy w kompleks budynków Equator na warszawskiej Ochocie. Equator II był jednym z kamieni węgielnych całego tzw. Korytarza Biznesowego Alei Jerozolimskich. Druga transakcja z CPI w Warszawie dowodzi jakości inwestycyjnej naszych produktów dla dużych inwestorów instytucjonalnych w Europie Środkowej. – Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol.

Equator II to kolejny biurowiec, który wpisuje się w strategię CPIPG przejmowania biurowców wysokiej jakości, spełniających standardy ekologiczne oraz lokalizacyjne, z możliwością dalszego rozwoju. CPIPG kontynuuje powiększanie portfela. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne akwizycje, wykraczające poza plan inwestycyjny w wysokości 800 mln EUR. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów