Bielsko-Biała przeżywa prawdziwy boom na centra handlowe. Powstają nowe powierzchnie handlowe, a stare modernizują się. Przykładem może być bielskie CH Sarni Stok, który po ponad 5 miesiącach modernizacji pokaże w listopadzie nowe oblicze.

Centrum Handlowe Sarni Stok zostało otwarte w 2001 roku, zaś od ponad 100 dni trwa jego modernizacja. Za proces rozbudowy oraz remodelling odpowiada firma Acteeum Central Europe. Za proces rekomercjalizacji obiektu towarzyszący procesom renowacji i rozbudowy odpowiada firma DTZ, która jest również zarządcą nieruchomości.

Obecna powierzchnia Sarniego Stoku wynosi 30 tys. mkw. Przebudowa pozwoli na powiększenie centrum handlowego o 3 tys. mkw. W centrum funkcjonuje ponad 60 sklepów i punktów usługowych. Właścicielem obiektu jest fundusz PFCE, zarządzany przez CBRE Global Investors.

W wyniku rozpoczętych w czerwcu procesów renowacji i rozbudowy, wygląd Centrum Handlowego Sarni Stok w Bielsku Białej znacząco się zmieni. Zarówno elewacja budynku, jak i wnętrze, zostaną zmodernizowane poprzez wprowadzenie nowoczesnych materiałów, m.in. połączenie kamienia i drewna oraz zastosowanie przyjaznej kolorystyki. Obiekt zyska również więcej przeszkleń i światła.

- Choć już od ponad 100 dni realizujemy renowację i rozbudowę Sarniego Stoku, nasze centrum jest cały czas otwarte dla klientów. Po zakończeniu prac, w listopadzie., spotkamy się na zakupach w zupełnie innym obiekcie, z odświeżonym designem, przearanżowaną strefą z punktami gastronomicznymi oraz wzbogaconą ofertą handlową. Już teraz do grona najemców dołącza W.KRUK, lider rynku jubilerskiego w Polsce – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management CBRE Global Investors w Polsce.

Na skutek prowadzonej przebudowy, powierzchnia Centrum Handlowego Sarni Stok zwiększona zostanie do 33 tys. mkw. Dołączenie do grona najemców zapowiedziała już wcześniej odzieżowa marka H&M. Już w tym tygodniu salon o powierzchni 64 mkw. otworzy W.KRUK.

Proces modernizacji przechodzi coraz więcej centrów handlowych w Polsce, szczególnie tych mających więcej, niż 10 lat. O konieczności przebudowy obiektów handlowych pisaliśmy w artykule "Przebudowa albo powolne umieranie".