Faymonville, belgijski producent naczep, ponownie inwestuje na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Powstanie tam zakład produkcyjny o pow. 6 tys. mkw.

Max Trailer to nowa marka, pod którą Faymonville produkować będzie kompletne naczepy specjalistyczne. W ramach reinwestycji, nakładem 5 mln euro, powstanie nowy zakład. W pierwszym roku pracę w nim znajdzie 36 osób, docelowo nawet 150. Inwestor tłumaczy, że zdecydował się na budowę fabryki w Polsce z uwagi na możliwość utrzymania konkurencyjnych kosztów, przy zachowaniu tej samej, doskonałej jakości produktu.

Faymonville to jeden z pierwszych projektów inwestycyjnych, doprowadzonych do pozytywnego finału przy udziale zachodniopomorskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Firma od ponad czterech lat prowadzi działalność w Goleniowskim Parku Przemysłowym. W hali o powierzchni prawie 10 tys. mkw. aktualnie pracuje 60 osób.

W połowie ubiegłego roku zapadła decyzja o rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego. Jeszcze w tym roku powstaną nowa hala produkcyjna i hala warsztatowo-serwisowa o łącznej powierzchni ponad 6 tys. mkw.

- Cieszę się, że w goleniowskim zakładzie Faymonville powstawać będzie produkt finalny, który stąd będzie trafiał bezpośrednio do klientów w całej Europie. Są inwestorzy, którzy zaczynają chwalić się oznaczeniem „made in Poland”, jako synonimem wysokiej jakości. Wierzę, że kolejnym krokiem będzie częstsze lokowanie w naszym kraju również ośrodków badawczo-rozwojowych - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.