Coraz łatwiej robić biznes w Polsce - wynika z najnowszego rankingu Banku Światowego "Doing Business". Polska podskoczyła o 10 miejsca, zajmując 45. lokatę.

- Polska została doceniona przez Bank Światowy. W rankingu „Doing Business” awansowaliśmy o kolejne 10 miejsc, zajmując 45 lokatę. To mobilizuje nas do dalszych działań na rzecz ułatwiania warunków prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński po publikacji raportu Banku Światowego.

Wicepremier Piechociński przypomniał, że Polska od kilku lat jest w czołówce krajów, które najszybciej zmieniają otoczenie biznesu, czyniąc je bardziej przyjaznym dla firm.

– Działania ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej, prowadzone przez MG w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, z roku na rok przyczyniają się do poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce – podkreślił wicepremier.

Ministerstwo Gospodarki podejmuje kolejne inicjatywy zmierzające do dalszej poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw. W tym celu przygotowuje m.in. przegląd ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i prowadzi analizę efektywności systemu zamówień publicznych.

Raport „Doing Business 2014” został przygotowany przez Bank Światowy już po raz jedenasty. Zawiera on ocenę gospodarek 185 krajów w oparciu o coroczne badania przepisów prawa pod kątem warunków wykonywania działalności gospodarczej. Wyniki raportu bardzo często są brane pod uwagę przez zagranicznych przedsiębiorców przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.