C.H. Robinson Worldwide, Inc., jedna z największych firm logistycznych na świecie, ogłosiła, iż zakończyła proces rebrandingu firmy Apreo Logistics S.A., która dalszą działalność będzie prowadzić jako C.H. Robinson. Proces rebrandingu rozpoczął się po nabyciu przez C.H. Robinson, we wrześniu 2012 roku, polskiego spedytora. 

Założona w czerwcu 2007 roku firma Apreo oferuje usługi przewozu drogowego, w tym przewozu kontenerowego, przewozu z kontrolą temperatury oraz przewozu substancji płynnych i sypkich, oraz drobnicy. Ofertę uzupełniają usługi magazynowe oraz transportu lotniczego i morskiego.

Apreo wzbogaci portfolio C.H. Robinson o ponad 300 pracowników i 2000 klientów, uzupełniając światową sieć 275 przedstawicielstw, w których ponad 11 000 pracowników obsługuje ponad 42 000 klientów.

- Ta udana integracja rozszerza obecność firmy C.H. Robinson w Europie i pomaga nam osiągnąć cele, wzmacniając nasze możliwości w podstawowym obszarze działalności, i w dalszym ciągu dywersyfikując ofertę, co przyniesie korzyści naszym europejskim i światowym klientom – powiedział Bryan Foe, prezes Robinson Europe.

Firma C.H. Robinson rozpoczęła działalność w Europie 20 lat temu od nabycia udziałów w Transeco, francuskim przewoźniku drogowym. Od tego czasu firma zbudowała sieć 51 przedstawicielstw i zatrudnia w Europie ponad 1000 pracowników, co zapewnia jej pozycję jednego z czołowych spedytorów w regionie. Od lipca 2012 roku firma C.H. Robinson nabyła Apreo oraz otworzyła biura w Rotterdamie w Holandii i Stambule w Turcji. Powołała też Bryana Foe na stanowisko prezesa na Europę.